Liivahiirte küüned

Kõik hiirte tervisega seotud küsimused.

Moderaator: triini22

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Liivahiirte küüned

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 17. märts 2005, 18:05

Tahaks teada, et kas neil tuleb kah küüsi lõigata või mingit moodi kulutada lasta? Ja üldse millal on liivahiirel küüned liiga pikad?
Oma hiiri vaadates tundub küll, et küüned neil suhteliselt pikad, kas siis oleks abiks liivapaberi kasutamine redeli asemel? Siis nagu ülesse ja alla minnes küüned kuluksid. Liivapaber iseenesest vist kahjulik ei tohiks olla, kui nad seda närima hakkavad, mida nad kindlasti teevad. Küünte lõikamisest vist eriti midagi välja ei tule, sest nad nii väikesed ja paigal nad ei püsi juba.
Et siis kuidas te oma hiirte küünte eest hoolitsete?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 17. märts 2005, 18:07

Ma tahaks sama teada ,aga seda deegude kohta ,kuna ma kardan ,et nad hakkavad kindlasti seda närima!!!
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 18. märts 2005, 09:34

Selliste pisinäriliste (liivahiired) puhul ei ole kõige targem ei küünte lõikamine ega ka liivapaberi kasutamine. Parem hoolitse selle eest, et neil oleks palju kraapimist ja kaevamist.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte küüned

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 12:28

Kuna liivakad on sellised väsimatud kaevajad, siis ma üritasin läheneda nende küünteprobleemile selliselt: paigutasin nende puuridesse väiksemat sorti lillepotid, seal sees nad siis kraabivad ja kõigil on küüned täiesti normaalse pikkusega. Tundub et läks õnneks :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 27. märts 2005, 16:38

Mis sa sinna lillepotti panid? Liiva, mulda? Siis ju terve puur seda täis, või kuidas?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiirte küüned

PostitusPostitas -Kristin- » 27. märts 2005, 16:57

Ma arvan, et ta ei pannudki midagi sinna sisse. Lihtsalt kaevasid tühja lillepoti sees. :P
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiirte küüned

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. aprill 2005, 20:39

Tegelikult ei pea liivahiirtel küüni lõikama, kui neil on sobiv koht kraapimiseks ehk siis ka küünte kulutamiseks.
Kuigi ükskord olid mu liivahiirtel ikka tohutult pikad küüned ja ma võtsin ette ja lõikasin natuke lühemaks
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto (Teema autor) » 19. aprill 2005, 14:34

Kõik räägivad, et neile meeldib hullult kraapida, minu omad küll sellega väga ei tegele. Vahest harva liiva sees kraabivad, või siis õhtul kui välja tahavad, rohkem jooksevad rattas. Nüüd siis küsimus, et kas keegi rattasse on liivapaberit paigaldanud? Kuidas seda nagu plastmass rattasse panna, kui on ilma vahedeta ratas? Äkki on kellelgi kogemusi, samas nad ju närivad ära selle...
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 19. aprill 2005, 16:49

Ei, ei , liivapaber nüüd küll see kõigeparem asi ei ole . Kui nad seda närivad, siis väikesed teravad osakesed selles võivad looma organismis halvasti lõppeda.
Liivas nad kaevavad sest nad pesevad ennast ja sellega nad küüni lühemaks ei saa.
Arvan ka, et sa võiksid panna lillepoti puuri, sellise savist. Mul nad magasid ja kraapisid seal sees :) Ja küüntega ei olnud mingit probleemi :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. aprill 2005, 10:57

sipzy kirjutas:Ei, ei , liivapaber nüüd küll see kõigeparem asi ei ole . Kui nad seda närivad, siis väikesed teravad osakesed selles võivad looma organismis halvasti lõppeda.
Liivas nad kaevavad sest nad pesevad ennast ja sellega nad küüni lühemaks ei saa.
Arvan ka, et sa võiksid panna lillepoti puuri, sellise savist. Mul nad magasid ja kraapisid seal sees :) Ja küüntega ei olnud mingit probleemi :)

samas hiired söövad liiva ja see ei tee neile midagi. ei usu, et liivapaber nii ohtlik on. mina panin rattasse kõige peenemat liivapaberit, kuid nad ei ole seal kunagi jooksmas käinud. küüsi kulutavad nad kooskospähklite sees, lillepotti pole proovinud
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron